Peregrynacja Krzyża Wdzięczności

W piątek, sobotę i niedzielę, 16-18 lutego w naszym kościele można modlić się przy Krzyżu Wdzięczności

Misja pielgrzymki z Krzyżem Wdzięczności do wszystkich stolic świata wzięła swój początek w słowach zasłyszanych w dniu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa w 2003 roku: „Bierzcie mój Krzyż i zanieście Go do wszystkich stolic świata jako znak wdzięczności Bogu Wszechmogącemu za nasze zbawienie, które otrzymujemy od Jezusa Chrystusa”.

10 marca 2004 roku w Watykanie Ojciec Św. Jan Paweł II pobłogosławił inicjatorom tej misji, jego następca, papieź Benedykt XVI poswięcił krzyż w 2006 roku podczas pielgrzymki w Krakowie. Papież Franciszek pobłogosławił krzyż i wszystkich prowadzących akcję ewangelizacyjną w 2016 roku.

Peregrynacja krzyża odbyła się już w 46 eureopejskich stolicach. Krzyż Wdzięczności pielgrzymował od Lwowa, poprzez Kijów, Warszawę, Rzym, Paryż, Berlin, kraje nadbałtyckie, Skandynawię i Wielką Brytanię.

Peregrynacja krzyża jest dziękczynieniem Bogu za to co Jezus Chrystus uczynił dla nas. Pragniemy, aby człowiek na świecie miał świadomość, że Jezus Chrystus cierpiał dla każdego z nas, mimo różnych narodowości i religii, abyśmy umieli przyjąć ten dar Boga – dar życia wiecznego. W tej modlitwie łączymy prośbę o dar pokoju na świecie.

Krzyż został wykonany z dębu ukraińskiego i waży około 800 funtów. W Stanach Zjednoczonych jako pierwsi Krzyż Wdzięczności przyjęli ojcowie paulini i parafianie w kościele św. Stanisława na Manhattanie. Został przywieziony statkiem z Polski.

Do naszej parafii Krzyż Wdzięczności został przywieziony przez Witalija Sobolivkę z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles, w Kalifornii.

Obecności Krzyża towarzyszą liczne łaski i znaki Bożej obecności oraz błogosławieństwa.